Hopp til innhold

Finn din transportør

Farrah og Reidar om næringen, utfordringene og veien videre

Nyhet Publisert 08.07.2026 av Farrah Løvdal

Farrah og Reidar om næringen, utfordringene og veien videre

Historisk stafettveksling i NLF Agder og Rogaland: Farrah Løvdal har overtatt som regionssjef etter Reidar Retterholt. Sammen forteller de i Fædrelandsvennen om transportnæringens utfordringer, viktige kampsaker og hvorfor lastebilene er helt avgjørende for samfunnet.

Regionssjef Farrah Løvdal og hennes forgjenger Reidar Retterholt er intervjuet i Fædrelandsvennen i forbindelse med generasjonsskiftet i NLF Agder og Rogaland. Avisen løfter fram både bransjens betydning og den historiske overgangen når Løvdal overtar rollen etter Retterholt.

Løvdal, som tiltrådte som regionssjef ved årsskiftet, er den første kvinnelige regionssjefen i Norges Lastebileier-Forbund. Samtidig overtar hun etter Reidar Retterholt, som har ledet regionen i 15 år og vært en sentral stemme for transportnæringen i Agder og Rogaland.

I intervjuet forteller Løvdal om sitt engasjement for transportnæringen og de viktigste sakene hun ønsker å arbeide med framover. Hun trekker blant annet fram behovet for bedre rammevilkår for transportbedriftene, rekruttering av nye sjåfører, lavere bompengekostnader og arbeidet for å etablere VG2 Transport og logistikk ved Flekkefjord videregående skole.

Retterholt beskriver jobben som regionssjef som «verdens beste jobb» og uttrykker stor tro på sin etterfølger. Han fremhever Løvdal som en engasjert og handlekraftig leder som allerede har markert seg i viktige saker for næringen, blant annet knyttet til dieselkostnader og bompenger.

Begge understreker transportnæringens avgjørende betydning for samfunnet. Uten lastebilene stopper varetransporten, og dermed store deler av samfunnsmaskineriet, på kort tid.

NLF Agder og Rogaland takker Fædrelandsvennen for interessen og ser fram til å fortsette arbeidet for en framtidsrettet og konkurransedyktig transportnæring i regionen. Samtidig ønsker vi å takke Reidar Retterholt for den innsatsen han har lagt ned gjennom 15 år, og ser fram til en spennende ny epoke under ledelse av Farrah Løvdal.

Bilde: Farrah Løvdal og journalist Tormod Flem Vegge

Les artikkelen i Fædrelandsvennen

← Tilbake til Region 4 Agder og Rogaland