Nyhet Publisert 29.09.2026 av Jan Ove HALSØY
Følg drømmen turneen i Nordfjordeid tirsdag 29. september 2026
Rekrutteringsturneen "Følg drømmen, ikke strømmen 2026" besøkte Nordfjordeid videregående skole tirsdag 29. september.
Den 22. august gikk startskuddet for årets «Følg drømmen, ikke strømmen». I løpet av høsten besøker rekrutteringsturneen 39 steder over hele landet for å vise ungdom mulighetene i transportbransjen.
Transportnæringen trenger flere yrkessjåfører. Med «Følg drømmen, ikke strømmen» tar bransjen turen dit ungdommene er, slik at flere kan få øynene opp for yrket og mulighetene som finnes innen transport og logistikkfagene.
Årets turné startet i Harstad 22. august og fortsetter gjennom landet fram til oktober. Underveis besøker turneen skoler og arrangementer fra nord til sør.
På stoppene får ungdom møte transportbransjen, lære mer om utdanningsveiene og få et innblikk i hvordan det er å jobbe som yrkessjåfør.
Tirsdag 29. september besøkte "Følg drømmen" Eid videregående skole i Nordfjordeid. I Strålende høstvær deltok over 300 elever fra følgende skoler på turneens stopp i Nordfjordeid: Eid ungdomsskole, Gloppen ungdomsskole, Stryn vgs og Eid vgs.
De fremmøtte elevene fikk en innføring i transport- og logistikkfagene, veien til førerkortet, utdanningsløp med lærlingekontrakter og lærlingegaranti med mer. I tillegg kunne elevene delta på kvalifiseringsuttak til kjetting NM. Serveringen bestod i grillet hamburger, hot-dog og vann levert av ASKO.
Det store "trekkplasteret" ble Electrified sin nye Windrose trekkvogn.
Vi takker de fremmøtte transportørene som stilte med kjøretøy og sjåfører.
← Tilbake til Region 5 Hordaland / Sogn og Fjordane / Møre og Romsdal