
Venner på veien September
I september besøkte vi Ekne Barneskole og Steindal Barneskole- Tangvik med Arve Idar var med på Ekne barneskole og på Steindal skole var det Malin fra Thermomax og Roger fra Skevig som var med . Takk til dem alle
VENNER PÅ VEIEN – Trøndelag 2025
Trafikksikkerhetskampanjen «Venner på veien» retter seg mot barn i 1. og 4. klasse. Kampanjen er et initiativ fra Norges Lastebileier-Forbund og samarbeidspartnere som ønsker å yte en aktiv innsats for å gjøre barn sikrere i trafikken. Gjennom kampanjen vil vi komme i direkte kontakt med elevene. Målet er å lære barna mer om hvordan de skal forholde seg til store lastebiler i trafikken.
Undervisningen foregår i to deler. I klasserommet får barna en innføring i om hvorfor lastebilene er nødvendige for at et moderne samfunn skal fungere. Barna får også en gjennomgang av hvordan lastebilen fungerer, de lærer om trafikkskilt, hvordan gå over veien, refleksbruk og mye mer.