Arbeider i Tordenskiolds gate i Trondheim

Publisert 26.03.25

Som følge av vegarbeid stenges Tordenskiolds gate for all biltrafikk. Kjøremønsteret bli som tidligere.

Foto: Monika Einum, Trøndelag fylkeskommune Foto: Monika Einum, Trøndelag fylkeskommune

Årsaken til vegstengningen er de forberedende gravearbeidene i Tordenskiolds gate i Trondheim. Disse starter mandag 17. mars og skal etter planen avsluttes 30. april. 

Det er prosjektet i Kongens gate, utført av entreprenøren Peab Anlegg, som nå gjør det nødvendig med forberedende gravearbeider i Tordenskiolds gate.

Kartes viser hvilke traseer som kan brukes i forbindelse med at Tordenskiolds gate er stengt for all biltrafikk.

Graving og overflatearbeid: De skraverte feltene viser hvor det skal graves og gjøres arbeider for å sette i stand overflaten.

Det blir graving på de skisserte områdene (se kart over) fra og med mandag 17. mars til 30. april. I helle dette området blir nå overflaten istandsatt. Dette arbeidet starter etter påske og vil pågå ut mai måned.  

Beboere som blir særlig berørt av arbeidene blir kontaktet direkte av entreprenør. 

Se større versjon av kartene på disse linkene: 

Har du spørsmål?
Ta kontakt med:  

Teamleder:

Knut SørlieForsmarkTeamlederSend epost74 17 90 63 971 27 331

Byggeleder:

Stig RoarNergaardTeknisk fagstilling VEGSend epost74 17 71 85 900 66 656