HAR DU ALT I ORDEN NÅR ARBEIDSTILSYNET KOMMER PÅ BESØK I FORHOLD TIL LØNN OG TIMEREGISTRERING?

Publisert 21.01.16

20. april Stavanger - 21. april Haugesund

Få med deg mange tips disse kurskveldene Få med deg mange tips disse kurskveldene

Den nye minstelønnsavtalen som er allmenngjort inneholder klare krav til timelønn, diett og overtid. Vi har i dag mange måter å avlønne på som turpris, provisjon, døgnpris, månedslønn, med mer. De aller fleste er godt over minste lønnen, men når Arbeidstilsynet kommer på besøk må det dokumenteres at kravene er overholdt. Dette kan være vanskelig og innviklet å finne ut av. Også i forhold til arbeidstid, hviletid og tilgjengelighetstid. Vi er også innom bruk av skriveren.

I og med at dette er komplisert vil vi holde kurs 20. april kl. 18.00 hos Transportkompetanse (som er samlokalisert med TruckNor sitt nye anlegg på Møllevegen 4 / 4353 Klepp).

21. april kl. 18,00 har vi kurs i Transportkompetanse sine lokaler i Haugesund.

Det er et meget praktisk anvendbart kurs i nettopp hvordan man skal tilfredsstille Arbeidstilsynets kontroller i forhold til lønns og timerapportering. Her vil vi vise praktiske eksempler på hvordan utregningen kan foregå. Kurset er på Trucknor sitt anlegg der Transportkompetanse har kontor kl. 18.00. Du kan sende en sjåfør eller en administrativt ansatte som arbeider med denne type spørsmål om du ønsker.

Påmelding  rr@lastebil.no eller 9077 3207